Aktualności


Program „Wspieraj Seniora” - wolontariusze

2020-10-26

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów mogą zgłosić się przez Internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.


Program „Wspieraj Seniora”

2020-10-26Program adresowany dla osób w wieku 70 lat i więcej, które podczas epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Realizacja programu polega w szczególności na dostarczeniu Seniorom zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię 22 505 11 11, gdzie zgłasza prośbę o pomoc.
Pracownik kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która polegać ma na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby.
Koszty zakupów pokrywa Senior.

Dołączona galeria:

   Program „Wspieraj Seniora” 

  Rekrutacja do klubów dziecięcych w Gminie Ceków - Kolonia

  2020-08-19

  czytaj całość publikacji "Rekrutacja do klubów dziecięcych w Gminie Ceków - Kolonia "

  Dołączone pliki:


  Akademia Małego Rolkarza w Gminie Ceków-Kolonia

  2020-07-02


  Pragniemy poinformować że od 13 lipca rusza Akademia Małego Rolkarza w Gminie Ceków-Kolonia

  czytaj całość publikacji "Akademia Małego Rolkarza w Gminie Ceków-Kolonia"


  Dobry Start Świadczenia Rodzinne Fundusz Alimentacyjny 2020/2021

  2020-06-30

  czytaj całość publikacji "Dobry Start Świadczenia Rodzinne Fundusz Alimentacyjny 2020/2021"


  #AKTYWATOR WLKP - Wsparcie Integracji Migrantów w Województwie Wielkopolskim

  2020-06-30

  Poznański Ośrodek Integracji – POINT to nowy, ważny adres na mapie Poznania. Jego misją jest kompleksowa obsługa cudzoziemców. W POINT, od poniedziałku do soboty, odbywają się zajęcia dla migrantów. Zapraszamy do udziału w szkoleniach, nauce języka polskiego oraz do skorzystania z porad prawnych i zawodowych. Wszystkie działania realizują doświadczeni w działaniach na rzecz migrantów pracownicy Migrant Info Point (MIP). Punkt został uruchomiony w ramach projektu “#AKTYWATOR WLKP- wsparcie integracji migrantów w województwie wielkopolskim”, który współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Azylu, Migracji i Integracji i Miasto Poznań, a realizowany przez Międzynarodową Organizację do spraw Migracji, Miasto Poznań i Fundację Centrum Badań Migracyjnych.
  W ramach działań POINT cudzoziemcy mogą uzyskać wsparcie w codziennym funkcjonowaniu – w środowisku szkolnym, miejscu pracy i zamieszkania. POINT to także miejsce w którym realizowane są działania adresowane do społeczności przyjmującej migrantów na terenie województwa wielkopolskiego, których celem jest integracja.
  W ramach projektu rozpoczęła swoją działalność infolinia dla migrantów – Migrant.Info. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 17:00, pod numerem telefonu 22 490 20 44 migranci w swoich ojczystych językach mogą uzyskać informacje na tematy ich interesujące – począwszy od formalno-prawnych zagadnień związanych z pobytem w Polsce, podjęciem pracy, czy dostępem do opieki medycznej, społecznej oraz edukacji.
  Zapraszamy do kontaktu, a także odwiedzenia strony www.migrant.info.pl.
  Realizatorem projektu jest Miasto Poznań, Migrant Info Point (MIP) oraz Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

  czytaj całość publikacji "#AKTYWATOR WLKP - Wsparcie Integracji Migrantów w Województwie Wielkopolskim"
  Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

  przejdź do góry...

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cekowie-Kolonii. Ceków-Kolonia 51, 62-834 Ceków, tel. 62 763-10-80, faks 62 763-14-54

  link do strony: www.efs.gov.pl

  Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji